Breadcrumbs


Godziny otwarcia biblioteki


Poniedziałek - Piątek 7:45 - 16:00


Pracownicy biblioteki


mgr Wiesława Cyran
mgr Agnieszka Zajączkowska


Kontakt


Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących
im. St. sierż. pilota S. Działowskiego
ul. Tańskiego 3 39-300 Mielec
tel. 17/774588
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Multimedialne centrum informacji

Multimedialne centrum informacji

Dostęp do Internetu pozwolił na rozszerzenie dotychczasowej działalności biblioteki szkolnej o nowe usługi informacyjno-edukacyjne i utworzenie Multimedialnego Centrum Informacji.

W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu "Pracownia internetowa w każdej szkole" wyposażono bibliotekę w cztery zestawy komputerów multimedialnych oraz skaner, drukarkę i kserokopiarkę.

Dzięki Multimedialnemu Centrum Informacji został stworzony szybki i sprawny wielofunkcyjny system informacyjny dla wszystkich użytkowników biblioteki oraz nowoczesny warsztat pracy dla nauczycieli i uczniów.

Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji

 1. Stanowiska komputerowe w bibliotece służą wyłącznie do celów edukacyjnych: (poszukiwań materiałów w multimedialnych programach edukacyjnych oraz w Internecie, wykonywania własnych prac dla potrzeb naukowych itp.)
 2. Z komputerów multimedialnych mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy czytelni.
 3. Praca przy komputerze możliwa jest po otrzymaniu zgody nauczyciela-bibliotekarza.
 4. korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
 5. zabrania się zapisywania dokumentów na twardym dysku.
 6. Użytkownik chcący korzystać z dyskietki ma obowiązek sprawdzenia jej programem antywirusowym.
 7. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera i programu. Nauczyciel- bibliotekarz nie ma obowiązku obsługiwania przyniesionego przez użytkownika programu lub udzielania stałej pomocy w tworzeniu dokumentów przez użytkownika. Może udzielić pomocy, jeśli aktualnie dysponuje czasem.
 8. Przy stanowisku może znajdować się maksymalnie 1 osoba, a czas pracy nie może wynosić więcej niż 1 godzinę lekcyjną.
 9. NIE WOLNO ! korzystać z Czatu (komputery nie są przygotowane do obsługi tych programów).
 10. NIE WOLNO! Stosować opcji drukowania bez zgody nauczyciela- bibliotekarza. Koszt wydruku strony czarno- białej wynosi 50 groszy a kolorowej- 11 złoty 50 groszy.
 11. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi- bibliotekarzowi.
 12. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.
 13. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad nauczyciel- bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.
 14. Po zapoznaniu się z regulaminem, uczeń podaje obsługującemu nauczycielowi- bibliotekarzowi swoje nazwisko, klasę, nazwę programu lub cel korzystania ze stanowiska oraz wpisuje się do zeszytu, akceptując tym samym regulamin.
 15. Nie stosowanie się do w/w punktów regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza (najczęściej na okres 1 miesiaca.
 16. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w bibliotece należy zachować ciszę.